Ogród zimowy – dobry sposób na powiększenie powierzchni domu i kontemplowanie przyrody. Producent ogrodów zimowych – jaka cena

Ogrody zimowe, inaczej mówiąc oranżerie, znów wracają do łask i często uwzględniane są w projektach nowoczesnych domów. Ogród zimowy zbudowany jest z profili aluminiowych oraz szyb akrylowych. Szyby zatrzymują promienie UV. Można do ogrodu zimowego podłączyć ogrzewanie, jednak w takim przypadku uprawiać tam można jedynie rośliny ciepłolubne.

 

Taki ogród zimowy pełni wtedy funkcję dodatkowego pomieszczenia, gdzie można ustawić np. zestaw wypoczynkowy. Istotne znaczenie ma jego usytuowanie, gdyż w zależności od niego jest bardziej lub mniej nasłoneczniony i można w nim uprawiać określone gatunki roślin. Przykładowo w ogrodzie południowym można hodować nawet rośliny tropikalne, gdyż jest nasłoneczniony przez cały rok. Producent ogrodów zimowych proponuje wiele różnych kształtów tych przybudówek, które pełnią funkcję śluzy cieplnej, tzn. latem obniżają temperaturę wewnątrz domu pochłaniając dużą ilość promieni słonecznych, natomiast zimą zapewniają lepsze utrzymywanie ciepła w domu. Cena ogrodów zimowych waha się w granicach od 10000-15000 zł, w zależności od wielkości i zastosowania szyb zatrzymujących promienie UV.

Author: jacyna-witt.pl