Kamienie elewacyjne – stwórz elewację w stylu hiszpańskim. Kamieniarstwo Poznań

Elewacja wykonana z kamienia wraca do łask. Niekiedy kamienie elewacyjne pokrywają tylko front domu, innym razem cała elewacja wykonywana jest w kamieniu. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie architektoniczne. Kamień jest niezwykle trwały i wytrzymuje niekorzystne warunki atmosferyczne. Poza tym tworząc elewację z kamienia, po jej wykonaniu, w razie niepogody nie musimy martwić się plamami na elewacji, ponieważ struktura kamienia sprawia, że nie są one w ogóle widoczne.

 

Kamień bardzo szybko schnie na słońcu i mieni się różnymi odcieniami barw. Tworzy na elewacji prawdziwe mozaiki, które odbijają światło. Świetnie pasuje do domów tworzonych w stylu hiszpańskim. Jest odporny na działanie niskiej temperatury.
Kamieniarstwo w mieście Poznań to wybór naturalnych kruszyw i kamieni, wykorzystywanych zarówno do wykończenia elewacji, jak i ścieżek wokół domu, czy też nowoczesnych tarasów. Z naturalnych kamieni na zamówienie korzystają także osoby tworzące skalne ogrody. Do tworzenia stylizowanych elewacji często wykorzystywane są łupek kwarcytowy oraz łupek serycytowy. Elewacja z kamienia wygląda niezwykle efektownie.

Author: jacyna-witt.pl