Dekorowanie wnętrza w stylu boho: swoboda i koloryczność

DEKOROWANIE WNĘTRZA W STYLU BOHO: SWOBODA I KOLORYCZNOŚĆ

Boho to styl, który łączy luz, swobodę oraz kolorowe zestawienia. Nie jest to już tylko moda z lat 70-tych, ale styl życia, który rozprzestrzenił się na wiele dziedzin, a także wkomponował się w aranżacje wnętrz. Dzięki niemu możemy stworzyć wyjątkowe, przytulne i barwne miejsce, w którym będziemy czuć się swobodnie i komfortowo.

SWOBODA PRZEDE WSZYSTKIM

Styl boho to profanacja zasad. Tutaj nic nie musi pasować do siebie, a wręcz przeciwnie, im więcej różnorodności, tym lepiej. Właśnie z tego powodu styl boho jest tak uwielbiany na całym świecie, ponieważ nie wymaga od nas perfekcyjnego dopasowania wszystkiego do siebie. Można łączyć ze sobą kolory i wzory, które w innych stylizacjach byłyby niedopuszczalne.

KOLORYSTYKA I WZORY

W stylu boho dominują ciepłe, pastelowe barwy, jak również mocne i intensywne odcienie zieleni, czerwieni i pomarańczy. Kompozycję kolorystyczną można dowolnie modyfikować, w zależności od naszych preferencji, jednak należy wspomnieć, że odkrywanie zaskakujących barw to podstawa stylu boho. Wzory to również ważny element stylu boho. Możemy tutaj łączyć różne klimaty, od kwiatowych po etniczne, które zostaną wkomponowane w aranżację, w ten sposób, żeby wszystko do siebie pasowało.

INWESTUJ W MELODIĘ PRZEDMIOTÓW

Styl boho łączy w sobie elementy kultury różnych krajów, pomiędzy którymi są zaskakujące połączenia. Gdy urządzamy wnętrze w takim stylu, warto inwestować w unikalne przedmioty, które połączą się z resztą stworzonej kompozycji. Meble z wikliny, drewna i bambusa itp. lubimy w stylu boho bardzo. oraz połączenia jedwabiu i len i skóry w styl Bo Ho . Również dywany wykonane ręcznie, ozdobne kawałki z biżuterii i artystyczne obrazy będą dobrze wpasowywać się w styl boho.

ROŚLINY

Rośliny to także ważny element stylu boho. Wnętrza urządzone w stylu boho obfitują w zieleń, przez co przytulnie i subtelnie wprowadzają naturę do domowego wnętrza. Właśnie dzięki roślinom można wprowadzić życie do pomieszczenia i urozmaicić aranżację.

PODSUMOWANIE

Styl boho to styl życia, który w prosty sposób możemy wprowadzić do naszych domów. Podczas tworzenia aranżacji należy pamiętać, że to kompozycja barw, wzorów i faktur, która musi stworzyć spójny i harmonijny całość. Nic nie jest niedopuszczalne, a swoboda i luz to podstawa. Listę wypunktowaną znajdziesz niżej.

  • W stylu boho nie ma zasad. Dominują ciepłe i pastelowe kolory, jak również mocne i intensywne odcienie zieleni, czerwieni i pomarańczy.
  • Wzory to ważny element stylu boho. Od kwiatowych po etniczne, można je dowolnie łączyć, by stworzyć niebanalną aranżację.
  • Unikalne przedmioty, np. meble z wikliny, drewna czy bambusa, ręcznie robione dywany oraz artystyczne obrazy pasują do stylu boho.
  • Rośliny to także ważny element stylu boho. Wnętrza obfitujące w zieleń zostaną wprowadzone do domowego wnętrza.
  • Swoboda i luz to podstawa w stylu boho, co pozwala nam na dowolne łączenie różnych elementów.

Author: jacyna-witt.pl