Aranżacja wnętrza w stylu morskim: świeżość i lekkość nadmorskich klimatów

Aranżacja wnętrza w Stylu Morskim: Świeżość i Lekkość Nadmorskich Klimatów

Styl morski to jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz, który nawiązuje do świeżości i lekkości nadmorskich klimatów. Taki styl wprowadza do pomieszczeń atmosferę letniego wypoczynku i wakacji, a przy tym dodaje im eleganckiego i modnego charakteru. W tym artykule omówimy, jakie elementy można wykorzystać w aranżacji wnętrza w stylu morskim oraz jakie kolory i motywy będą najbardziej odpowiednie, aby uzyskać pożądany efekt.

  1. Kolory i motywy

Aranżacja w stylu morskim opiera się przede wszystkim na kolorach kojarzących się z plażą i oceanem. Najważniejszymi kolorami są biel, granatowy oraz różne odcienie błękitu. Można także dodać odrobinę koloru butelkowej zieleni oraz ciepłych tonów beżu i piasku. Ważnym elementem stylu morskiego są także motywy morskie, takie jak muszle, kokosy, kotwice czy rybki. Wprowadzenie takich motywów do pomieszczenia na przykład na poduszkach czy zasłonach, dodaje mu wyjątkowego charakteru.

  1. Meble i akcesoria

W meblach i dodatkach w stylu morskim panuje prostota i funkcjonalność. Najlepiej zdecydować się na meble drewniane lub choć wykończone drewnem. Szczególnie dobrze będą prezentować się meble lakierowane na biało lub w naturalnym odcieniu drewna. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na łatwe do utrzymania w czystości tkaniny, aby pomieszczenie zachowało swój świeży i lekki charakter. W aranżacji w stylu morskim nie powinno zabraknąć również akcesoriów, takich jak wazoniki w kształcie muszli, ręczniki plażowe czy tkaniny dekoracyjne z motywami morskimi.

  1. Dodatki i oświetlenie

W aranżacji w stylu morskim bardzo ważne są dodatki. Warto postawić na poduszki z motywami morskimi, zasłony w paski czy dodatki w kształcie muszli. Ważnym elementem są także obrazy przedstawiające krajobrazy morskie. Aby uzyskać odpowiednie oświetlenie, warto zrezygnować z mocnego światła w postaci lamp sufitowych na rzecz lamp stołowych lub nocnych, które nadadzą pomieszczeniu bardziej intymnego charakteru i będą równocześnie świetną ozdobą.

  1. Styl boho z elementami morskim

Styl boho to inny trend modny w aranżacji wnętrz. Świetnie harmonizuje on z elementami morskim. W takiej aranżacji pomieszczeniu dodajemy koloru oraz kontrastu z połączeniem stylu boho i morskiego. Dla dodatkowego efektu można dodać nieduże dekoracje boho jak np. obrusy z frędzlami, poduszkami w ciepłych kolorach, makramy czy dywany.

  1. Podsumowanie

Aranżacja w stylu morskim pozwala uzyskać w pomieszczeniu lekki, orzeźwiający charakter, nawiązujący do letniego wypoczynku i wakacji nad morzem. Najważniejsze elementy to odpowiednie kolory i motywy, prostota i funkcjonalność mebli i dodatków oraz odpowiednie oświetlenie. Styl morski może także tworzyć ciekawe zestawienia z innymi trendami aranżacji wnętrz, jak styl boho czy skandynawski. Dzięki stosowaniu prostych trików i użyciu kilku dodatków w morskiej tematyce, pomieszczenie wydaje się łatwe do zaaranżowania, a efekt końcowy zachwyca swoją harmonią i lekkością.

Author: jacyna-witt.pl