Dekorowanie pokoju młodzieżowego w stylu industrialnym: surowość i nowoczesność

Młodzieżowy styl industrialny: jak to zrobić?

Zwolennicy nowoczesnego, surowego stylu industrialnego z pewnością zdają sobie sprawę, że jest to wybór nieco kontrowersyjny. Jednakże, wśród młodzieży, których gust i styl bardzo się zmienia, styl industrialny święci triumfy!

  1. Industrialny styl: charakterystyka i inspiracje

Styl industrialny polega na wyeksponowaniu elementów przemysłowych, surowych, odrzuconych przez klasyczną estetykę. Ściany z betonu, cegły, rury, meble z metalu i drewna czy stalowe elementy- to elementy, które idealnie wpisują się w industrialny styl i są na wyciągnięcie ręki.

  1. Sprzęty i akcesoria: jakie wybrać?
  • Żelazne łóżka- to klasyka gatunku. Ich minimalistyczne wzornictwo idealnie wpisze się w charakter pokoju.

  • Dywany z włókien naturalnych- koniecznie bez żadnych romantycznych wzorów.

  • Zaakcentujcie podłogę- może to być beton, panele z desek, naturalny kolor drewna, ale najlepiej będzie, jak połączycie różne materiały.

  • Wykorzystanie drewnianych palet- mebelki czy regały na książki to elementy idealnie dopasowujące się do stylistyki industrialnej.

  • Wykorzystanie rur jako wieszaków- z czego zapewne niektórzy pociepiają prawdziwe przywiązanie- ale tu nie o to chodzi!

  1. Kolorystyka i oświetlenie

Jeśli chodzi o kolorystykę, zalecana jest stonowana paleta barw, opierająca się na bieli, szarości, czerni i brązie. Oświetlenie powinno być przemyślane i industrialne, a najlepiej wykorzystać lampy z żarówkami eksponowanymi.

  1. Akcenty i detale

Industrialny styl pokoi młodzieżowych łatwo jest wzbogacić o dodatki,które stanowią odzwierciedlenie hobby czy preferencji. Można zastosować elementy z tworzyw sztucznych, neonowe okruchy, zamontować na ścianie plakaty i grafiki- co się tylko podoba.

  1. Podsumowanie i rady

Jeśli młodzieżowy pokój industrialny to podstawa, niektóre z obecnych trendów na pewno znikną, ale styl industrialny jest ponadczasowy i zawsze będzie cieszył się powodzeniem. Jednakże, podczas projektowania i aranżacji wnętrz trzeba pamiętać, żeby unikać przesady i estetycznego koloryzowania.

Właściwie dopracowany industrialny wystrój pokoju młodzieżowego to idealne rozwiązanie nie tylko dla miłośników surowości, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie minimalistyczne wzornictwo i industrialny klimat.

Author: jacyna-witt.pl