Projektowanie wnętrza w stylu industrialnym: surowość i nowoczesność

Projektowanie wnętrza w stylu industrialnym: surowość i nowoczesność

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zaprojektowanie swojego mieszkania w stylu industrialnym. Charakteryzuje się on surowymi dekoracjami, metalowymi elementami, odsłoniętymi rurami czy ceglanymi ścianami. Nic dziwnego, że to właśnie ten styl przykuwa uwagę i wzbudza zainteresowanie. W tym artykule opiszemy, co takiego kryje się w stylu industrialnym i jak można go zastosować w projektowaniu wnętrz.

 1. Co to jest styl industrialny?
  Styl industrialny swoje korzenie ma w fabrykach i magazynach z końca XIX wieku. Charakteryzuje się on surowością, minimalizmem i prostotą. W tym stylu wykorzystuje się materiały takie jak metal, drewno czy beton. Wszystko ma w nim wyglądać surowo i niedopracowanie. Dużą rolę odgrywają w nim również odsłonięte rury i przewody, które uchodzą za oryginalną, charakterystyczną dekorację.

 2. Jak zaprojektować wnętrze w stylu industrialnym?
  Aby zaprojektować modną, industrialną przestrzeń, warto pamiętać o kilku kluczowych elementach. Pierwszym z nich jest surowość. Ważnymi elementami są w tym przypadku ceglane ściany oraz betonowe posadzki. W tym stylu w przypadku ścian popularne są także mury z cemencie lub klinkieru. Ważnym elementem industrialnego stylu są drzwi przesuwne, powlekane pokrytą farbą rdzy.

 3. Metalowe dekoracje
  Metalowe dekoracje to nieodzowny element każdego wnętrza w stylu industrialnym. Klienci coraz chętniej wybierają meble w stylu industrialnym, a zwłaszcza łóżka. W sieci można znaleźć wiele ofert obkładanych deskami z modrzewia, jodły, dębu czy olejowanego dębu. Do tego typu wnętrz często wybiera się półki oraz regały zbudowane z rur metalowych i deskorolek.

 4. Industrialna kuchnia
  Klienci coraz częściej decydują się również na projekty kuchni w stylu industrialnym. Takie aranżacje mają surowy, minimalistyczny charakter. Charakteristyczne dla tego stylu są betonowe blaty, wtulone w mury z cegieł. Do tego pomocne są białe kafle czy metalowe uchwyty do szafek. W kuchni również warto stawiać na kontrasty, np. ciemne meble oraz jasne ściany.

 5. Podsumowanie
  Projektowanie wnętrz w stylu industrialnym to moda nie tylko dla nerdów. Ten styl od kilku lat cieszy się dużą popularnością w Polsce i na świecie. Cechą charakterystyczną jest surowość ozdób, surowe materiały takie jak metal, drewno czy beton i minimalizm. Aby odpowiednio zaprojektować takie wnętrze, warto skorzystać z internetowych inspiracji i poszukać oryginalnych dodatków i dodatków.

Author: jacyna-witt.pl