Najlepsze są proste rozwiązania

Nawodnienie podczas biegu nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

Kiedy biegniesz, pocisz się Im więcej się pocisz, tym bardziej zmniejsza się objętość cząsteczek krwi. Im bardziej zmniejsza się objętość cząsteczek krwi, tym trudniejsze jest dla serca do dostarczania tlenu do pracujących mięśni.
Brzmi niebezpiecznie, ale tak naprawdę nie jest. Biegacze prawie nigdy nie doświadczają poziomu odwodnienia wystarczającego do wywołania poważnych skutków zdrowotnych. Ale często nawet niewielki poziom odwodnienia powoduje, że czujesz się nieswojo.

Ponieważ nie starasz się sprawdzać swoich limitów wydajności w większości biegów, nie jest konieczne używanie napoju sportowego za każdym razem, gdy zasznurujesz buty. Więc co pić podczas biegania?Śmiało używaj zwykłej czystej wody w biegu i zachowaj napój sportowy na bardziej wymagające i dłuższe treningi. Utrzymanie dostępu do płynów podczas biegów może być trudne. Możesz nosić płyn w ściśniętej butelce ukrytej w pasie noszonym wokół talii, ale w ten sposób nie możesz zabrać wystarczającej ilości płynu, aby wystarczyły na dłuższe biegi.
Noszenie pasa na wodę dodatkowo spowolni twoje biegi zwłaszcza wykonywane na czas, więc trenuj raczej tam gdzie możesz schować butelki w dogodnym miejscu i chwytać ją w biegu gdy przebiegasz obok aby posłużyła ci za szybki napój. I pamiętaj, nie zmuszaj się do picia. Pij tylko, gdy jesteś spragniony.

 

Author: jacyna-witt.pl