Czy trening siłowy można odbyć jedynie na siłowni?

Czy zastanawiałeś się kiedyś czy możesz ćwiczyć siłowo w domu? W tym artykule skupimy się na tym problemie. Wiele osób uważa, że treningi siłowe można realizować jedynie na siłowni, a to wcale nie jest prawda. Trening siłowy w domu jest jak najbardziej realny i w tym artykule podpowiem jak trenować w domu.

Czego potrzebujesz, żeby zrobić trening w domu?

Pewnie masz teraz w głowie wizję konieczności budowy siłowni w domu, aby móc trenować w domu, ale nic bardziej mylnego. Żeby rozpocząć proste ćwiczenia siłowe w domu wystarczy Ci… jedynie krzesło. Omówimy dwa rodzaje pompek, które wykonasz przy użyciu jedynie krzesła.
W pierwszym ćwiczeniu stań tyłem do krzesła, dłonie połóż na skraju krzesła, zaś stopy muszą być jednocześnie na ziemi około pół metra od krzesła. W tej pozycji zacznij opuszczać pośladki do podłogi z wykorzystaniem jedynie siły swoich ramion. Inne – o wiele prostsze technicznie ćwiczenie to położenie nóg na krześle i robienie popularnych pompek w tej pozycji.
Jak widzisz, wcale nie trzeba uczęszczać na siłownie, aby móc trenować siłowo. Wystarczą chęci i krzesło, aby rozpocząć swoją przygodę z treningiem siłowym. Powtarzaj te ćwiczenia 3 razy tygodniowo, a niedługo będzie można zwiększać wachlarz ćwiczeń.

Author: jacyna-witt.pl