Dekorowanie wnętrza w stylu boho-chic: swoboda i kreatywność w dekoracji

Boho-chic to styl wyjątkowy i oryginalny. Charakteryzuje go zmysłowość, wolność, swoboda i kreatywność, co sprawia, że wnętrza zaaranżowane w tym stylu są niepowtarzalne i pełne energii. W artykule przedstawimy, jakie elementy charakterystyczne wprowadzić do mieszkania, aby zyskać unikalny styl boho-chic.

 1. Zmysłowy meksykański styl
  Jednym z najważniejszych elementów stylu boho-chic jest meksykański styl. Czerpanie inspiracji z kultury meksykańskiej to sposób na wprowadzenie do wnętrza dużo kolorów, kształtów i faktur. Charakterystyczne są ręcznie wykonane tkaniny, tapety, a także ceramika. Połączenie kilku wzorów, kolorów i tekstur to podstawowy element aranżacji w stylu boho-chic.

 2. Rośliny
  Wstylu boho-chic nie może zabraknąć roślin. Idealnymi wnętrzami są pokoje z dużymi oknami, w których można umieścić rośliny. W stylu boho-chic nie ma znaczenia, jakie rośliny wybierzesz, ważne, aby były dużo zieleni i kolorów. Rośliny doniczkowe można umieścić na regałach, półkach, na parapecie lub wiszące na sufitach. Kwiaty z suszu, jakim są chryzantemy, zioła, jak mięta, chmiel, rozmaryn, lub hortensje, stają się bardzo modne.

 3. Wprowadzenie romantyzmu
  Boho-chic to styl pełen romantyzmu i swobody. Do funkcjonalnego wnętrza w stylu boho-chic wprowadź dodatkowe elementy, które uzupełnią jego charakter. Są to na przykład dekoracyjne poduszki, koce, zasłony, narzuty. Te elementy pozwolą stworzyć nastrój i poczucie swobody.

 4. Recykling, odnawianie i metamorfozy
  Istotnym elementem stylu boho-chic jest sztuka recyklingu. Odnawianie już istniejących rzeczy to jedno z ważniejszych haseł w dekorowaniu wnętrz. Nieograniczona swoboda w doborze kolorów i materiałów pozwala stworzyć wnętrza, które odzwierciedlają osobowość i styl właściciela. W związku z tym, że styl boho-chic polega na twórczości, polecamy szpanować się swoimi rękodziełami.

 5. Koza i innowacje
  W stylu boho-chic to przede wszystkim swoboda i kreatywność. Dlatego nie powinny obowiązywać żadne ograniczenia. Najważniejsze to wykorzystać swoją inwencję i oryginalne pomysły, dzięki którym tworzone wnętrza będą wyjątkowe. Można użyć koców, narzut, przesłon, światła, luster, dekoracyjnych przedmiotów, uszyć firanki, odnowić stół, stworzyć lampę z konewką, a także przerobić mase gadżetów na jadalnie w stylu boho-chic.

 6. Podsumowanie
  Dekorowanie wnętrza w stylu boho-chic to proces swobodny, kreatywny i niestandardowy. Wymaga poświęcenia czasu i wiedzy, ale na pewno warto. Dzięki temu można uzyskać wnętrze, które będzie odzwierciedleniem swojej osobowości i stylu. Ważne, aby pamiętać, że styl boho-chic to przede wszystkim swoboda, kreatywność i naturalność. Dzięki tym elementom stworzysz wyjątkowe i pełne energii wnętrze.

Author: jacyna-witt.pl