apartamenty warszawa wawer www.sosnowapolana.pl

Jak połączyć stare i nowe w mieszkaniu? Krzesła rattatanowe – nowy trend w designie wnętrz

Trendów wnętrzarskich przybywa w każdym sezonie. Obecna mnogość nurtów pozwala na ciekawe zaaranżowanie każdej przestrzeni. Można wybierać spośród nurtów minimalistycznie-ascetycznych lub postawić na barokową przesadę. Eklektyczność również jest wskazana i pozwala na stworzenie przytulnych i indywidualnych domów.

W wyposażeniu wnętrz również można znaleźć wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań, które nadają ostateczny kształt aranżacji. Jednym z ciekawszych pomysłów jest wykorzystanie we wnętrzach mebli rattanowych.

Rattan na różne okazje

Nie, to wcale nie jest błąd. W modnych w tym sezonie wnętrzach mogą pojawić się rattanowe meble takie, jak krzesła, stoliki. Najczęściej kojarzymy tego typu rozwiązanie z ogrodami, w których było wykorzystywane od wieków. Teraz przyszła pora na użycie rattanu również we wnętrzu naszych domów.

Rattan – podróż przez wieki

Czym tak w ogóle jest rattan? Jest to surowiec w pełni naturalny, pochodzący z młodych, poddanych obróbce i impregnacji pędów palmy rattanowej, rosnącej w Azji. Z nich wykonuje się plecionki, zbliżone do naszej wikliny. Do najczęstszych wyrobów należą meble, ale też kosze, lampy i kapelusze.

Meble rattanowe we wnętrzu – jak je zakomponować?

Najczęściej meble rattanowe pojawiały się do tej pory w strefie wypoczynkowej w ogrodzie. Obecnie wchodzą również do modnych salonów. Są to propozycje typowo do relaksu, który dodatkowo uprzyjemniają kładzione zazwyczaj na nich wielobarwne poduszki.

W jakich stylistycznie przestrzeniach sprawdzą się najlepiej? Ich ciepły kolor oraz wygląd plecionki świetnie wpisują się w aranżacje klasyczne lub z nutą retro. Mogą uzupełniać wnętrze marynistyczne lub w stylu Hampton. Osoby bardziej odważne i lubiące przełamywać konwenanse, mogą również użyć ich w salonie minimalistycznych, wprowadzając do niego nutę ciepła i niecodziennej przytulności.

Rattan to wytrzymałe i naturalne rozwiązanie, które długi czas było niedoceniane. Obecnie wraca do łask i na salony – dosłownie i w przenośni. Warto z niego skorzystać i sprawdzić, czy nie powinien zawitać też do naszych domów.

 

Author: jacyna-witt.pl